FB 7100 plus

FB 7100 plus

Fåes som friskbryg,instant,expresso samt Bean-to-cup.

Et gennemarbejdet design. 7100 Plus er en automat, der udover de velkendte kvalitetsmæssige styrker hos model 7100, kan prale af et topmoderne design med LED-oplyst kapacitivt keypad med trykfølsomme taster. 7100-linjen har som standard standbymode og ES (Espresso) og FB (Friskbryg)-modellerne er udstyret med isoleret boiler for at minimere energiforbruget. Endvidere har automaten indvendig farvekodede dele, der gør det let for alle at håndtere rengøring og daglig vedligeholdelse.

Variety

 • Kaffe
 • Espresso
 • Chokolade
 • Chocomilk
 • Chocoffee
 • WienerMelange
 • Café au Lait
 • Varmt vand

Tilbehør

 • 5 Mønt System
 • Bordplade
 • Underskab
 • Kalkfilter
 • Kold vandsunit

Funktioner og egenskaber

 • Det nye interface har et elegant.
 • design med en ny touch-on-icon.
 • teknologi samt et lækkert oplyst.
 • poster område med aluminiumtop,hvor kaffen ses.
 • 7100 PLUS har et endnu lavere energiforbrug end tidligere modeller, og er mærket med energiklassificeringen A eller A+
 • Som en helt ny feature fås 7100 PLUS med en 5,7” grafisk skærm, der kan vise både video og statiske billede.
 • Brygger i kop eller kande.

Tekniske specifikationer

Højde: 870 mm. Højde med underskab: 1630 mm. Bredde: 450 mm. Dybde: 475 mm. Vægt: 64-70 kg. Max Power: 2450 Watt Elektrisk: 230V / 10A-13A stikkontakt Koldtvandstilslutning: 15mm (1/2”) udvendigt gevind

Producent:

Skal vi ringe dig op?

SidebarForm_1
Sender

You may also like